Bateri Kursu İzmir

Baget Nasıl Tutulur? » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Baget Nasıl Tutulur? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Baget Nasıl Tutulur?

Baget Nasıl Tutulur?

Bugün sizlere baget tutma konusunda İzmir bateri kursu temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra bagetin nasıl tutulması gerektiği konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Baget Nasıl Tutulur?
– Baget Tutuşlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Baget Nasıl Tutulur?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Baget Nasıl Tutulur?

Bugün ki yazımızda, sizlere bagetin nasıl tutulması gerektiğini öğreteceğiz. Bu yazıda olan birbirinden farklı baget tutma tekniklerinden bir tanesini tercih ederek, kendi tarzınıza uygun, dilediğiniz gibi bateri çalabilirsiniz.

Baget tutarken öncelikle dikkat etmeniz gerekenleri madde madde listeleyelim;

  • Bagetleri tutarken avuç içinizdeki etlerin sıkışmasına izin vermeyin
  • Parmaklarınızı bagetin üzerinde doğru pozisyonlarda yerleştirin
  • Bagetleri tutarken ellerinizi fazlasıyla sıkmamaya çalışın
  • Bagetleri vuruyormuş düşüncesini aklınızdan atıp, bir enstrüman çalıyormuş gibi hissedin

Şimdi gelelim baget tutuş tekniklerine. Bateri tutuş tekniklerinde üç adet genel tutuş pozisyonu ve türü bulunmaktadır. Bu tutuş pozisyonları şu şekildedir;

  1. Match & Traditional
  2. Match
  3. Traditional

Yukarıda gördüğünüz gibi dünya üzerinde popüler olan 3 adet baget tutuş tekniği bulunmaktadır. Dilerseniz bu tutul pozisyonlarının nasıl uygulanabileceğine bir bakalım.


Match & Traditional

Match-Traditional

Match

Match

Traditional

Traditional

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi baget tutuş teknikleri genel anlamda bu şekildedir. Eğer yukarıda bulunan baget tutuş tekniklerinden birini tercih ederseniz, kendi tarzınızda bateri çalamk için ilk adımını atmış olursunuz. Yukarıda bulunan baget tutuş teknikleri, en rahat ve güzel gözüken tutuş teknikleridir fakat siz kendinizi, kendi ürettiğiniz bir tutuş pozisyonunda rahat hissediyorsanız, bu pozisyonları kullanmak zorunda değilsiniz. Bunlar sadece, bateri öğretirken kullanılan pozisyonlardır, zaten kişi ilerledikçe kendi tarzını oturtmaya başlayacaktır. Eliniz acımadığı ve uzun sğreler boyunca çalabildiğiniz sürece, nasıl tuttuğunuzu pek de bir önemi kalmıyor aslında. Dediğimiz gibi, kendi tarzınızı bulmaya özen gösterin.


Bugün sizlere baget tutma konusunda İzmir bateri kursu temsilcisi olarak bir yazı hazırlamıştık. Umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bagetin nasıl tutulduğunu öğrenerek sitemizden ayrılıyorsunuzdur.