Bateri Kursu İzmir

Baget çeşitleri nelerdir » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Baget Ne İşe Yarar veKimler Hangi Bageti Kullanmalı ? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Baget Ne İşe Yarar veKimler Hangi Bageti Kullanmalı ?

Baget, bateri çalarken kullanılan aletlerdir. Bir çok çeşidi vardır ve müzik türüne göre değişebilir. Hangi bageti kullanmalıyım, Baget ne işe yarar gibi sorularınız varsa bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bateri Kursu İzmir olarak bu yazımızda da aklınızdaki sorulara cevap vermeye çalıştık.

Baget Ne İşe Yarar?

Bateri çalarken davullara ve zillere vurarak ses çıkarmanızı sağlayan aletlere baget denir. Çeşit çeşit baget mevcuttur. Baget çeşitleri nelerdir gibi bir soru sorduğunuzu duyar gibiyiz. Kalınlığına göre bir çok baget vardır. Ayrıca demirden ve tellerden oluşan bagetler de mevcuttur.

Baget Seçimi

Her müzik türü için ayrı bagetler kullanılır. Latin ve jazz müzik için genelde ince bagetler kullanılırken, metal müzik için biraz daha kalın bagetler kullanılır.

Kaliteli bagetler genellikle özenle seçilen ağaçlardan üretilir. Bazı bagetlerin sap ve uç kısımları farklı ağaçlardan üretilmiş olabilir.

Demirden yapılan bagetler baterilere zarar verebildiği için bateri çalmaya yeni başlayanlara önerilmez.

Bateri Dersi İzmir olarak bu yazımızda baget hakkında merak edilenlere cevap vermeye çalıştık. Aklınızda başka sorular varsa diğer yazılarımızı okuyabilir ya da bize ulaşabilirsiniz.

İzmir bateri kursu //