Bateri Kursu İzmir

Bateri çalmanın yararları nelerdir? » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateri Çalmanın Yararları Nelerdir | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateri Çalmanın Yararları Nelerdir

Bateri, hobi amaçlı olarak herkes tarafından çalınabilen bir enstrümandır. Hobi amaçlı çalınacaksa özel bir yeteneğe ihtiyaç yoktur. Herkes çalabilir. Ayrıca bateri yani ritim bir nevi ortak bir dil gibidir. Çoğu enstrümanda bir kültür kökenli iken bateri evrenseldir. Her kültür ve medeniyette kendine has bir müzikal ritim vardır. Bu ritimle zamanla birikerek müzik enstrümanları sayesinde gelişip yayılarak evrensel bir hal almıştır.

bateri-çalmanın-faydalarıBateri temelinde ritim olan bir enstrümandır. Ritmin başlangıç noktası ise hayattır. Bilimsel araştırmalarla desteklenmiştir ki dünyada her olay belirli bir ritmik düzende gerçekleşmektedir. Bu sebeple diyebiliriz ki evrenin dahi bir ritmi vardır. İnsan vücudu dahi belirli bir ritim yakaladığı an sağlığına kavuşur.

Ritimle tedavi yöntemleri klinik yöntemlerde çok daha eskidir. 15, 16 yüzyılda müzikle tedavi ortaya çıkmış ve oldukça popüler olmuştur. Günümüzde ise pek çok terapiler bateri ve ritim aletleri ile yapılmaktadır. Özellikle beyin fonksiyonlarını çalıştırma amaçlı terapilerde sıkça kullanılmaktadır.

Bateri çalmanın pek çok yararları vardır. Bunların başında en önemli ve en öne çıkanı hayatın tüm olumsuzluklarına karşın stresi azaltmasıdır. Vücut sisteminizin düzene girmesini sağlar ve daha sağlıklı bir hayatı size sağlar. Hatta bazı bilimsel araştırmalara göre vücuttaki kanser hücreleri dahi öldürdüğü de kanıtlanmıştır.

Bateri çalmanın diğer bir önemli etkisi ise bireyin hem kendisiyle hem de toplumla iletişim kurmasını daha sağlıklı bir hal almasını sağlamaktadır.  Yaratıcılığı ön plana çıkararak özgüveninizi arttıracaktır. Bir orkestrada bateri ritimdir ve tüm enstrümandan daha ön planda durmaktadır. Bu sebepten dolayı baterist hem çalıp hem de arkadaşlarını dinlemek zorundadır. Bu bağlamda baterinin ortak bir amaca ulaşmada etkisi oldukça fazladır. Buda sizin iletişiminizi arttırıp arkadaş çevrenizin artmasına neden olacaktır.

Tüm müzik aletlerinde olduğu gibi bateri çalan kişiler kendilerini daha iyi anlatabildikleri bilimsel araştırmalarla desteklenmiştir. Müzik evrensel bir dildir. Bu evrensel dili bilmek iletişiminizi kesinlikle arttıracaktır. Aynı zamanda bateri çalmak vücutta serotonin hormonu salgılamasına neden olur. Bu hormon mutluluk ve çoşku duygu tetiklemektedir.

Bateri Kursu İzmir
Bateri Dersi İzmir
Bateri Eğitimi İzmir
İzmir Bateri Kursu
İzmir Bateri Dersi
Davul Dersi İzmir
Davul Kursu İzmir
Davul Eğitimi İstanbul

Yukarıdaki sitelere tıklayıp bateri dersiyle ilgili de bilgi alabilirsiniz. Siz de baterinin bu saymak bitmeyen faydalarından yararlanmak isterseniz kesinlikle bir kez olsun bateri çalmayı denemelisiniz!