Bateri Kursu İzmir

Bateri Çalmaya En Uygun Yaş Kaçtır? » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateri Çalmaya En Uygun Yaş Kaçtır? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateri Çalmaya En Uygun Yaş Kaçtır?

Bateri çalmak isteyenlerin akıllarını kurcalayan sorulardan bir tanesi “bateri çalma yaşı

– Çocuğumu bateri kursuna yazdırmak istiyorum acaba erken mi?
– Ben bateri dersi almak istiyorum acaba yaşım çok mu büyük?

Yukarıdaki gibi sorular, bateri kursuna yazılmak isteyenlerin aklını kurcalayan meseleler!

Bateri Çalmaya En Uygun Yaş Kaçtır?

Yetişkinlerin Bateri Çalması İçin Hiç Bir Yaş Sınırı Bulunmamaktadır.
Bateri çalmak için hiç bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır, eğer istekliyseniz, kaç yaşında olursanız olun bateri çalmaya başlayabilirsiniz, tek sahip olmanız gereken şey istek ve düzenli çalışma. ( Nasıl düzenli çalışacağım, evimde bateri yok ki diyenleri bu yazımıza alabiliriz –> Evde Nasıl Bateri Çalışılır? )

Küçük Yaşta Bateri Çalmaya Başlamak İçin Önce Deneme Dersi Yaptırılmalıdır. 
Eğer küçük yaşta biri için bateri başlama yaşı düşünülüyorsa bunun için de en önemli unsur yine çocuğun istekli olması, 4 yaşında istekli bir çocuk bateri çalmaya başlayabileceği gibi, 8 yaşında isteksiz bir çocuğun da bateri çalmaya başlayamaması normaldir.

Fakat küçük yaşlarda bir çocuğun bateri kursu almaya başlaması için öncelikle en azından 2 bateri eğitmeni tarafından denemeye alınmalıdır, 2 bateri eğitmeni tarafından denemeye alınma sebebi de şudur; bazen, gerçekten eğitimci olmayan bateri eğitmenleri, ufak yaşta çocuklarla ilgilenmek daha zor olduğu için ve ilgilenmek istemedikleri için gerçekten çok başarılı olabilecek, çok ilgisi olabilecek çocukları “bateri eğitimine uygun değil”, “daha ayakları bile yetmiyor” ( ki bateri taburesinin boyu ayarlanabilmekte, baterinin parçalarının boyu da ayarlanabilmektedir. ) gibi sebeplerle geri çevirmektedir.

Yukarıdaki gibi sebepler dolayısıyla eğer “çocuğunuz bateri çalmaya uygun değil” cevabı aldıysanız başka bir kursa da giderek bilgi isteyiniz, eğer gerçekten uygun değilse 2 kursun verdiği bilgileri kıyaslayıp karar verebilir ya da şansınızı 3. bir kursta deneyebilirsiniz, çocuğunuzun gerçekten bateri çalmaya ilgisi olduğunu düşünüyor ve bateri dersi alırken sıkılmayacağına inanıyorsanız çocuğunuz 4 yaşında bile olsa bateri kursuna yazdırabilirsiniz.

Yazımızı özetlemek gerekirse;

+ Yetişkinlerin bateri dersi alması için yaş sınırı bulunmamaktadır.
+ Çocukların bateri dersi alması için önce bateri öğretmeni onu görmeli ve analiz etmelidir.

Ayrıca ben bateriye uygunmuşum, bateri dersi alacağım bir de bateri satın almak istiyorum diyorsan o zaman seni şöyle alalım; Bateri Satın Alma Rehberi