Bateri Kursu İzmir

bateri pedi ne işe yarar ? » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateri Pedi Nedir Ne İşe Yarar? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateri Pedi Nedir Ne İşe Yarar?

 

Bateri çalmak istiyorsunuz ve bir bateri kursuna yazıldınız. Bateri çalmaya yeni başlayanların ve bateri konusunda kendisini geliştirmek isteyenlerin çok iyi bildiği bir şeydir, stick kontrol egzersizleri. Stick kontrol egzersizleri bateri eğitmenizin size verdiği ödevlerin başında gelir. Eğer stick kontrol egzersizlerini ne olduğunu merak ediyorsanız daha önceden yazdığınız bateri de çalışma egzersizleri sizleri nelerdir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bateri çalışma pedi bateri için hazırlanmış Stick kontrol çalışmalarını yapmanıza yarayan yardımcı bir aletir. Trampet şekline yakın üretilen bu ped, üzerine vurulduğunda trampete vurulma hissi versin diye, trampet dersine benzer bir malzeme ile kaplanmıştır. Şekli ise genelde yuvarlak, oval yada 6 gen 8 gen gibi geometrik formlardır.

Müzik aleti satan bir mağazaya gittiğinizde birinden çok farklı çalışma pedlerine rastlayabilirsiniz. Ancak tüm çalışma pedlerinde mantık aynıdır. Bazılarında ek özellikler mevcut olabilir. Örneğin bazı çalışma pedleri trampet hissini daha iyi verme özelliğine sahip malzemelerden üretilmiştir. Bazı çalışma pedlerinde de çalışma pedine monte edilmiş metronomlar vardır. Bu pedler ile çalışırken ekstra bir metronoma ihtiyacınız yoktur. Ped üzerindeki metronomu açarak daha doğru ve başarılı egzersizler yapabilirsiniz. Hatta bazı pedlerde monte edilmiş metronom ped içindeki bir sensörle kontrol edilebilirdir. Yani siz yaptığınız metronom hatalarını, ekran üzerinde eş zamanlı görebilirsiniz.

Bateri çalmak, düzenli ve disiplinli çalışma gerektiren bir aktivitedir. Bu eşsiz müzik aletini daha iyi çalmak için gerekli olan egzersizlerin başında da stick kontrol egzersizleri gelir. Davulda kendinizi geliştirme yollarının başında gelen stick kontrol çalışmaları için bir bateri çalışma pedi satın alıp, davulda kendinizi geliştirebilirsiniz.

bateri kursu İzmir // İzmir bateri dersi