Bateri Kursu İzmir

Bateri Satın Alma Rehberi: Okumadan Almayın » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateri Satın Alma Rehberi: Okumadan Almayın | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateri Satın Alma Rehberi: Okumadan Almayın

Bateri seti içerisinde bol ekipmanlar bulunan hemen hemen birçok insanın ilgi duyduğu müzik enstrümanlarındandır. Eğer sizde bir sete sahip olmayı istiyorsanız öncelikle hangi tonları beğendiğinize göre akustik ya elektronik olanları tercih edebilirsiniz. Akustik olanları müziğin tonlarını bütün sesleri kullanarak açığa çıkarmanıza sebep olur. Sesleri fazla olup zaten yeterince olduğundan bunlar için ayrıca bir amfi kurulumuna ihtiyaç kalmaz. Bu şekilde bir bateriyi seviyorsanız bunu baget ya da fırça baget ile kullanılabilir. Elektronik davullar ise akustik davullardan farklı olarak ses üretmek için ekstra bir sisteme ihtiyaç duyar. . Elektronik davulunuzun sesini istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz için komşuları rahatsız etmeden evinizde pratik yapabilirsiniz.

bateriDavul setleri 5 kısım davul ve üç kısım zilin içinde olduğu malzemelerden oluşur. Şayet siz davul setinizin kendinize özel olmasını kendi istediğiniz sesleri çıkarabilmesini istiyorsanız istediğiniz ekipmanları ekleyerek davul setinizi zenginleştirebilirsiniz.

Olmazsa olmazlardan bas davul diğer davullara oranla daha yüksek ses yoğunluğu olan bir tarzdır. Trampeti baget kullanarak icra ettiğinizde çok az süren fakat etkili sesler oluşmasını sağlarsınız. Yine aynı şekilde baget ve zil seçimi de baterinin önemli ayrıntılarındandır. Bu noktada pek çok farklı firmanın üretiminde kendi tarzınıza uygun olarak baget ve ziller edinebilirsiniz. Zillerin ritmi istediğiniz hale getirmek için kullanabilirsiniz bu nedenle pek çok zil çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ride, crash, hi-hat gibi. Eğer işin başındaysanız zil ile çalışmak için kullanılmış olanları tercih edebilirsiniz bu şekilde ki zillerle deneyim kazanıp yeni zili deneyim kazandıktan sonra kullanabilirsiniz.

Pek çok açıdan değerlendirip size en uygun davul setini istediğiniz tonlara en yakın davullara almak için bir kısım araştırma yaptıktan sonra kafanıza en uygun seti almanızı öneririz.

Bateri satın almak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla bölge bölge destek alabileceğiniz Bateri Kursları

Karşıyaka: http://www.erturgutsanatmerkezi.com/izmir-muzik-kursu/davul-dersi-izmir.html

Bornova: http://artnmoreizmir.com/kurslar/bateri-kursu/

Bateri kursu İzmir