Bateri Kursu İzmir

Davul Setleri Hakkında ve Davul Çeşitleri Hakkında » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateri Setleri ve Davul Çeşitleri | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateri Setleri ve Davul Çeşitleri

Bateri dersi alan kişiler ilk bateri takımı alınırken veya mevcut olan davul setine yeni eklemeler yaparken ya da elde bulunanları değiştirirken hangi markaları, ne boyutları tercih etmek gerektiğini bilmek gerekir. Bilinmez istenilen seviyede bir bateri takımı elde edilememiş olur ve bu da tüketici açısından bir handikap teşkil eder. Bateri kursu eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yazımızda bateri setleriyle ilgili kısa bir bilgi veriyoruz;

Davul setlerinin en bilinen markaları şunlardır : Yamaha, Pearl, Roland, Maxtone vb gibi… Başta davul setlerini tanımamız gerekir. Eğer bir kişide bateri çalma isteği var ise öncelikle akustik davul ya da elektronik davul konusunda tercih yapılmalıdır. Bu seçim son derece önemlidir. Bu seçimi yaparken de akustik veya elektronik davulların özellikleri konusunda bilgi sahibi olunması gerekir.

Akustik Davullar:

Bu davullar müzkteki ritmi tüm sesleriyle yansıtma özelliğine sahiplerdir. Bu tip davulların yüksek volümlü ses üretmesi ve bunun yanında amfiye ihtiyaç duymaması başlıca özellikleridir. Fakat ev ortamında çalışırken çıkardıkları yüksek ses etraftakileri rahatsız edebileceği için bateri dersi alan kişiler eğer evleri müstakil değilse akustik davulları pek fazla tercih etmezler.

Elektronik Davullar:

Davul eğer ses kaydı yapmak için kullanılacaksa elektronik davulun pek çok avantajları söz konusudur. Elektronik davula kayıt yaparken özgün tonların elde edilme imkanı olur. Bunun yanında da çalınmış olan ritme gecikme vb gibi efektler katılabilir. Bu tip davullar genelde MIDI’yı destekler niteliktedir. Bu özelliği sayesinde de davul hem kayıt için hem de düzenleme içinbilgisayara bağlanabilir. Bu tür davul tipi ses üretimi adına davul amfisine ya da PA sisteme ihtiyaç duymaktadır. Bu da unutulmaması gereken bir husustur.

Birey davul setini kendisi kurmalıdır. Bir çok baterist ilk başta temel davul seti ögeleri neyse onları alır. Zaman içinde de ihtiyaç duyduğu şeylere göre başkaca ekipmanlar ile çeşitli eklemeler yapabilir.

Bütün bunların yanında da davul setine ikinci olarak cross pedalıi zil keçesi, susturucu vb gibi çeşitli aksesuarlar da eklenebilir.

Bateri kursumuzda bateri dersiyle ilgili bilgiler vermenin yanı sıra bateri satın alma konusunda da yardımcı olmaktayız. Bateri kursu eğitmenlerimiz.