Bateri Kursu İzmir

Zil Satın Alırken » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Bateride Zil Alırken Neye Dikkat Etmek Gerekir? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Bateride Zil Alırken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

bateri zili

İşler sadece bateri almakla bitmiyor, sanılanın aksine bateri setini aldıktan sonra sırada bir de güzel bir zil seti almak var, bateri setiniz iyi zil setiniz zayıf olursa istediğiniz sesi elde edemezsiniz. Bu yüzden zil alırken belli şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda ziller konusunda dikkat etmeniz gereken şeylerden kısaca bahsedeceğiz fakat konuyla ilgili ayrıntılı bilgi isterseniz bateri kursumuzu arayıp detay alabilirsiniz.

Bateri için alacağınız zili, almadan önce denemeniz, sesine bakmanız çok önemlidir. Tercih edeceğiniz zil çalmak istediğiniz tarza uygun olmalıdır, eğer daha sert bir müzik yapıyorsanız kalın ve ağır zilleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Sevdiğiniz tarz müzik yapan grupların bateri setuplarını internetten araştırıp kullandıkları zilleri ve zillerin özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ünlü grupların kullandıkları ziller tabi ki pahalı olacağı için aynılarını değil muadillerini alabilirsiniz, bu konuda iyi bir ön araştırma yapıp zil almaya gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bateri kursu İzmir