Bateri Kursu İzmir

Hangi Bateriyi Satın Almalıyım? » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Hangi Bateriyi Satın Almalıyım? | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Hangi Bateriyi Satın Almalıyım?

Bateri kursumuzun önerisi olarak bateri almadan önce bateri hakkında küçük bir araştırma yapmanız sizin için mantıklı ve sağlıklı olan yoldur. Çünkü alacağınız bateri birçok ekipmandan oluştuğu için bunların neler olduğu ve hangilerinin kaliteli olduğunu bileniz gibi birkaç önemli unsur vardır. Bu unsurlar içinde en önce bilinmesi gereken baterinin öğeleridir. Baterinin en temel öğesi yani katılımcısı ‘snare’, ‘bass (kick)’ ve ‘high-hat’ olmak üzere üç adet temel parçası vardır. İlk önce seçeceğiniz bateride neyi çalmak istediğinizi bilmek ve hangi parçalarla ilgili hangi bateri seçmek önemlidir.

Jazz, pop, rock, metal stillerine göre ekipman türü ve sayısı değişir buna da dikkat etmemiz gereken en önemli unsurların başında gelmektedir.

Bateri Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

bateri-satın-almakHangi müzik türüne göre bir bateri alacağınıza ya da başlayacağınıza karar verdikten sonra bateriyi tüm parçalarıyla olağan hazır haliyle görmeniz gerekmektedir. Çoğu davullar set haline hazırlanıp satılmaktadırlar. Bu setler yine sizin üzerinde alışacağınız stile göre yani müzik türüne göre değişim sağlayabilir.

Bir diğer yol da bu set halinde aldığınız parçaları tek tek kendiniz de seçebilirsiniz, böyle bir imkan da vardır ancak bu biraz daha yorucu ve sizleri zorlayabilir en başka bahsettiğimiz gibi bateri çok fazla elemanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış bir müzik aletidir.

Bateride kullanılacak olan parçaların metal aksamlarına da dikkat edilmelidir. Mümkün olduğu kadar sağlam, kaliteli metal parçalardan yapılan bateri parçaları sizleri daha fazla götürür ve ileriye yönelik sorun çıkartmamayı hazırlar. Almak istediğiniz metal parçaların içlerinin dolu olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bunlar ileride sizlere iyi ses çıkartmamakla birlikte ömürleri de kısa olacaktır.

‘Kick’ ve ‘high-hat’ pedallarının yayları ve ayak basma yerlerinin düz ve sağlam olmasına da dikkat edilmelidir. Bateride en faza güce maruz kalan yerler bu pedallardır. En önemlisi de bateri çalacak kişinin dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus da bateri için kullanılan bateri sehpasının da yüksekliği, rahatlığı ve en önemlisi dengeli olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde çabuk yorulmalar bel ağrıları çekmek sizlere büyük sıkıntılar yaşatabilir, bu yüzden oturacağınız sehpanın konforlu olması gerekmektedir. Halen bateri satın alma konusunda aklınıza takılan soru varsa bateri kursumuzu ziyaret edebilir ve bateri öğretmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

İzmir davul kursu