Bateri Kursu İzmir

İzmir Karşıyaka’da Hesaplı ve Profesyonel Bateri Kursu » Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları Davul Kursu Karşıyaka İzmir | Bateri Kursu İzmir'le En Sağlam Bateri Notları

Davul Kursu Karşıyaka İzmir

bateri-kursu-karşıyaka-izmir

Bateri Kursuyla Hayatına Ritm Kat

Bateri derslerinin içeriği ve çok daha fazlasıyla ilgili bilgi için bateri kursu izmir sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vurmalı çalgılar arasında yer alan bateriyi öğrenmek zorlu olduğu kadar, aynı zamanda oldukça zevklidir. Bateri çalmak için öncelikle kişinin iyi bir ritim kulağına ve vücut dayanıklılığına ihtiyacı vardır. Çünkü bateri çalarken eller ve ayaklar birlikte hareket eder ve beyin tüm yönleri ile çalışır.

Bateri çalarken, sabırlı olmak ve düzenli olarak pratik yapmak gerekir. Bateri çalmayı istiyorsanız, öncelik olarak bateri kursuna yazılıp, profesyonel bir eğitmen tarafından eğitim almanız gerekir. Bateri fiyatları oldukça yüksek ve taşıması son derece güç olduğu için kendinize ait bir bateri almadan da bateri çalmayı öğrenebilirsiniz. Bateri kursunda bulunan bateriyi kullanarak ve derslere düzenli katılarak 3 ay gibi bir süre zarfında temel bateri eğitiminizi alabilirsiniz. Vurmalı çalgılarda olduğu gibi bateri çalarken de ritmi tutturmak gerekir. Ritim tutarken sadece elleri değil, ayakları da kullanmak gerekir. Ellerin ritimleri ile ayakların ritimleri farklıdır. Bu yüzden ilk zamanlarda ikisini birlikte kullanmakta zorlanabilirsiniz. Ancak ritim tutmayı öğrendikten sonra kısa sürede ilerleme kaydedersiniz. Bateri ile müziklere eşlik etmek için iyi bir müzik kulağına sahip olmak gerekir. Ritmi yakalayıp, parçalara eşlik etmek zaman alabilir. Temel bateri eğitimi sonrasında profesyonel olarak bateri çalmaya başlayabilirsiniz.

Bateri çalarken tüm vücut kullanılır ve bateri bu yönü ile hem dinleyicileri, hem de dinleyenleri coşturan bir müzik aletidir. Bateri çalarken zamanla duyduğunuz parçaya rahatlıkla ritim tutmaya başlarsınız.

İzmir’in her noktasından bateri kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz fakat kursumuzun Karşıyaka’da yer alması sebebiyle özellikle Mavişehir, Bostanlı, Atakent, Çiğli, Menemen, Sasalı gibi yerlerden çok daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.